Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metro Hattı'nda Sona Doğru...
Aşağıda güncel yapım ilerleme bilgilerini bulabilirsiniz .(Aralık 2016)

Çarşı - Üsküdar İstasyonları arasında yer alan ana hat tünellerinde TBM imalatları tamamlanmıştır.  3. TBM, 12. Altınşehir İstasyonu'ndan 11. Ihlamurkuyu İstasyonu'na doğru, hat 1 üzerinde imalatlarına devam etmektedir. 4. TBM ise 11.Ihlamurkuyu ve 10. Çakmak İstasyonu arasında hat 2 üzerindeki imalatları tamamlandı. 

Üsküdar İstasyonu yapısında betonarme çalışmaları tamamlandı. İnce işler ve elektromekanik imalatlar devam ediyor. Marmaray İstasyonu ile entegre çalışacak olan istasyonda, istasyonlar arasında geçiş bölgesi kırım ve düzenleme işleri devam ediyor.

Fıstıkağacı İstasyonu yapısı ve tünellerde betonarme işleri tamamlandı. İnce işler ve elektromekanik işler imalatları katlarda devam etmektedir.

Bağlarbaşı İstasyonu yapısı betonarme imalatları tamamlandı, katlarda ince işler ve elektromekanik imalatlar devam ediyor. Giriş yapıları ve yaya bağlantılarında betonarme imalatları devam ediyor.

Altunizade'de betonarme imalatlar istasyon yapılarında tamamlandı. Katlara ince işler ve elektromekanik imalatlar devam ediyor. Giriş yapılarında ve yaya bağlantı tünellerinde imalatlar devam ediyor.

Kısıklı - Tünel olarak tasarlanan istasyon yapısında, betonarme imalatlar tamamlandı. İnce işler imalatları devam ediyor. Mekanik montaj imlatlarına başlandı.

Bulgurlu İstasyonu yapısında betonarme imalatlar tamamlandı.Katlarda ince işler ve elektromekanik imalatlar devam ediyor. Giriş yapısında betonarme imalatlar devam ediyor.

Ümraniye İstasyonu'nda ince işler ve elektromekanik imalatlar büyük ölçüde tamamlanmıştır. Peyzaj çalışmaları devam etmektedir.

Çarşı İstasyonu'nda ince işler ve elektromekanik imalatlar büyük ölçüde tamamlandı. Peyzaj ve düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Yamanevler İstasyon yapısında ince işler ve elektromekanik imalatlar büyük ölçüde tamamlandı. Peyzaj ve düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Çakmak İstasyonu yapısında betonarme imalatları tamamlandı.İnce işler imalatları devam ediyor. Kısmi açılış süresince kullanılması için, peronda geçici bakım atölyesi kurulumu çalışmaları devam ediyor.

Ihlamurkuyu İstasyonu yapısı betonarme imalatlar tamamlandı. İnce işler imalatları ve elektromekanik montaj işleri devam ediyor.

Altınşehir İstasyonu katlarda ince işler ve elektromekanik imalatları devam ediyor.

İmam Hatip Lisesi İstasyonu yapısı betonarme imalatlar tamamlandı. Giriş yapısında betonarme imalatları devam ediyor. İnce işler imalatlarına başlandı.

Dudullu İstasyonu yapısı betonarme imalatlar tamamlandı. Katlarda ince işler imalatları devam ediyor.

Necip Fazıl İstasyonu yapısında ince işler ve elektromekanik imalatlar devam ediyor.

Çekmeköy İstasyonu yapısı betonarme imalatları tamamlandı. Katlarda ince işler imalatlarına başlandı.

20.12.2016 09:50 visible